O projekte

Minúta Ekonómie je nezávislá iniciatíva pre dobro veci. Jej misiou je ekonomické vzdelávanie spoločnosti. Súbežným cieľom je umožniť aj zlým politikom robiť dobré veci.

Projekt má na starosti Adam Šabla. Obsah je tvorený v spolupráci s rôznymi odborníkmi na témy rozoberané vo videách.

Prečo?

Ako sa hovorí, politika je obrazom spoločnosti. Našich zákonodarcov sme si zvolili sami.

V politike platí zákon dopytu a ponuky tak isto ako kdekoľvek inde. Politici sú predajcovia a my sme ich zákazníci. Ak my vytvoríme dopyt po vlakoch zadarmo, dodajú vlaky zadarmo. Ak vytvoríme dopyt po niečom inom a budeme voliť len tie strany, ktoré to presadzujú – ostatné strany to začnú presadzovať tiež. Chcú predsa kreslo v parlamente.

Politici budú vždy presadzovať to, po čom je dopyt. My vytvárame dopyt. Ak vytvoríme správny dopyt, budeme sa mať dobre.

V poslednom čase pribúda mnoho dobrých iniciatív. Napríklad Zastavme Korupciu alebo Slovensko Digital. Veľká časť ľudí však stále nevie, prečo sú vlaky zadarmo na škodu. Aj keď zastavíme všetku korupciu a poriešime informatizáciu ako Estónsko, stále sa môže stať, že niekto bude chcieť autobusy zadarmo… Elektrinu zadarmo… Bývanie zadarmo…

Poznámka autora

Tvorba kvalitného obsahu je časovo veľmi náročná. Pripraviť objektívny a pochopiteľný obsah, za ktorý sa môžem postaviť niekedy trvá aj niekoľko full-time víkendov, nocí a raňajok. Ľudia, s ktorými spolupracujem, tak ako aj ja, s tým pomáhajú zadarmo vo svojom voľnom čase. Zároveň, človek sa pri tom iba hnevá…

Preto toho obsahu veľa nieje a preto videá neprichádzajú často.